7 באוגוסט 2013

פורטרט עצמי

איזו הרגשה זרה זו, להכנס לעורך של בלוגר, לפתוח פוסט חדש ולשבת מול דף ריק ולהתחיל לכתוב.
למען האמת, אין לי על מה לקשקש. אני משתדלת לנצל את החופש כדי לעשות דברים שאני אוהבת, להשתפר בטכניקות שלמדתי במהלך השנה ובעיקר לנוח.

לפני שבועיים הלכתי להופעה של אורפנד לנד (Orphand Land) ברידינג עם חברה, לבשתי שמלה עם כיסים (מאסוס, קניתי בשנה שעברה) כדי שיהיה לי איפה לשים דברים חשובים (פלאייר שחילקו לנו בתור מניפה - כי המזגן שם עלוב), טייץ כי השמלה קצרה, ואת מגפי המטאל הקבועות שלי שמגנות עלי בכל פעם מחדש כשמישהו דורך עלי/עף מכיוון הפוגו. הן כל כך קשיחות שלא מרגישים כלום, והפלטפורמות שלהן מגביהות אותי מספיק כדי שכל הגברים הגבוהים שעומדים מקדימה לא יפריעו לי להנות מההופעה.

אחרי שמציירים במשך שנה שלמה בנות במידה כלום ורבע, אין ספק שלצייר את עצמי היה תרגיל מחשבתי לא פשוט והייתי צריכה להתמודד עם העובדה שהפרופורציות שלי הן לא מה שאני רגילה לצייר בהן. 

לפני יומיים נתקלתי בפרוייקט שמנסה לעורר מודעות לפרופורציות של הדוגמניות באיורי אופנה, ומציע אלטרנטיבה לגוף נשי "רגיל" בכל מיני צורות, Tracing Real Body Models.

  


בתור תרגיל קבלה עצמית זה יכול להיות רעיון נחמד, אבל בתור אופציה אמיתית זה נראה לי כמו עוד רעיון שיש לו הגיון אבל לא יבוצע לעולם - אנחנו אוהבות לראות פנטזיות, לא מציאות. המגזינים מלאים בנשים שמחות ועשירות ומטופחות, נשים שהמימדים הפיזיים שלהן נתפסים כמושלמים ומהווים 1% מהאוכלוסייה האמיתית. למה שנהרוס לעצמנו את הכיף שבפנטזיה עם תמונת מציאות אמיתית?


ודבר אחרון - אם בא לכן שלושה פוסטרים מקסימים שאת עלותם (60 ש"ח) יתרמו לזכרון מנחם (ארגון התומך בילדים ונוער חולי סרטן ובני משפחותיהם), אפרת מקפה ויפה הרימה פרוייקט מקסים. קונים את הפוסטרים - תורמים את הכסף.


5 תגובות:

 1. איזה כיף שחזרת! בדיוק פרסמתי אתמול פוסט על כל הבלוגים האהובים עליי שנעלמו לבלי שוב, שם הוקדש לך (כמובן) מקום של כבוד.

  את אורפנדלנד אני לא אוהבת, אבל את המגפיים שלך דווקא כן. פתאום נראה לי שזה הפתרון הנכון בשבילי להופעות (נגיד.. להופעה של אנת'רקס בשבוע הבא בבארבי) ובכלל לחורף הבא עלינו לטובה. איפה קנית את הזוג שלך?

  לגבי ההצעות למודל יופי אלטרנטיבי - ברור שאנחנו שואפים לפנטזיה בלתי מושגת. אבל הבלתי-מושג הנחשק הזה לא חייב להיות בהכרח חייזרון שדוף ושטוף קוקאין כמו קארה דלווין. כלומר, אני לא בהכרח פוסלת אותה, פשוט חושבת שחייבים להרחיב את המנעד לעוד אפשרויות. יש דברים שבאמת נראים טוב יותר על נשים מלאות יותר.

  השבמחק
 2. וואי, בדיוק קחטתי באמת כמה חסרת לי!!

  האמת היא שכבר כמה שנים אני נהנת ממודל שונה לגמרי. של הנשים העסיסיות עם הירכיים והמותניים המודגשים ולאו דווקא אותו מודל הזוי זה רבע עוף....


  ברוכה השבה!!!

  השבמחק
 3. וואי, בדיוק קחטתי באמת כמה חסרת לי!!

  האמת היא שכבר כמה שנים אני נהנת ממודל שונה לגמרי. של הנשים העסיסיות עם הירכיים והמותניים המודגשים ולאו דווקא אותו מודל הזוי זה רבע עוף....


  ברוכה השבה!!!

  השבמחק
 4. האיור שלך מקסים. הפרטים במגפיים כל כך יפים- רואים כמה את אוהבת אותן...
  ברוכה השבה!

  השבמחק

שיהיה לך יום קסום מלא בנצנצים וחדי קרן מעופפים!