24 בנובמבר 2011

ארבעה דברים על שבוע האופנה בתל אביב

אני חייבת להודות שבהתחלה חשבתי להתעלם משבוע האופנה שהתקיים בישראל. הוא נראה לי קצת מחורטט מדי (ההודעה הראשונה לתקשורת היתה ביוני, ואף אחד לא ידע מי המעצבים שיציגו, עד ששלושה חודשים לפני התחילו לטפטף שמות) ולא הצלחתי לקבל שום מידע יח"צ, אז גם לא טרחתי כל כך להתחנן לכרטיסים (שלא יעבדו עליכם, מעטות הבלוגריות שהוזמנו לתצוגות. הרוב ביקשו/זכו בהגרלות).

פייר, לא יודעת אם הייתי נהנית מהתצוגות עצמן כמו מהרוח האופנתית שנשבה במתחם התחנה בתל אביב, עם אושיות אופנה ישראליות ועולמיות והרגשה כללית של "התחלה חדשה" של משהו שקורה.

ארבעה דברים טובים שיש לי להגיד על שבוע האופנה:

 • נראה שהמארגנים עשו נסיון אמיתי להביא את שבוע האופנה לסטנדרטים בילנאומיים. עוד כמה שנים ומגוון רחב יותר של מעצבים ואנחנו על המפה!
 • כל התצוגות שודרו בשידור חי. כל הכבוד! ציפיתי לעשרות תקלות, אבל חוץ מאיכות שידור לא מדהימה ראיתי הכל!
 • ההופעה של נינט בתצוגה של יוסף, וואו. היא הפכה לרוקרית עם השפעות אוריינטליות (ידעתם שהיא מסלסלת?) וזה עשה לה רק טוב
 • דורית בר אור, לדגמן את הבגדים שלך על המסלול של התצוגה של עצמך זה חתיכת הימור, אבל הצליח לך. את מהממת

ארבעה דברים רעים שיש לי להגיד על שבוע האופנה:

 • דברים שקורים כשמארגנים אירוע בזמן קצר: שום דבר לא מתואם. חלק מהקולקציות הן חורף. חלק הן קיץ. הדוגמניות - אותן עשר דוגמניות שעלו על כל הבמות. דפנה דה גרוט, אני מקווה ששילמו לך טוב על כל התצוגות שדיגמנת בהן (כולן)
 • ואם כבר מדברים על דוגמניות,  אני מקווה שבשנה הבאה יגיעו כאלה שיודעות מה הן עושות ולא עוטות הבעת פנים של תרנגולת מבוהלת לפני שחיטה על המסלול
 • כמו כן, דוגמניות אמורות ללכת על עקבים (מעיין קרת - את נורא יפה אבל תרדי מהמסלול ודחוף), לא לדדות ו/או לצלוע והכי חשוב - לא משנה אם הציצי שלך מציץ מהחולצה, את לא אמורה לסדר את הבגדים שלך תוך כדי הליכה
 • להתחיל תצוגה בשלושים  וחמש דקות איחור זה חצוף

אני לא אוהבת חצי מהמעצבים הישראלים, הסגנון שלהם כל כך ארכאי ולא ממוקד שהיה לי קשה לצפות בתצוגות. יוסף, טובה'לה, אתם אאוט.


ארבעה מעצבים מעניינים שהיו על המסלול:

1. דורית בר אור:
משחקנית לא מעניינת אך יפהפיה היא הפכה למעצבת עם השפעות אוריינטליות (ואום כולתום כמוזיקת רקע לתצוגה) ברורות. לא ציפיתי ממנה לכלום אבל השילוב בין התרבות המזרח התיכון לאופנה העכשווית יצא מוצלח.

שמלת מקסי שחורה עם גשם זהוב של דורית בר אור
דורית בר אור ושניים מהדגמים שלה
 2. פיו פיו:
המותג הציג כחלק מתצוגת המעצבים המבטיחים. המותג צעיר וחדש שמנוהל ע"י מור באואר והוא סוג של אופנת רחוב מתחכמת וחמודה אך לבישה להפליא.
זו התצוגה שהכי חיכיתי לראות והכי התאכזבתי ממנה. הבגדים לא היו באותה רמה שראיתי בקטלוג וקו העיצוב לא צלח את המסלול.


בכל זאת, הנה פריט אחד שאהבתי: חצאית חללית של פיו פיו

3. ישראל אוחיון: 
הציג וזכה בתחרות המעצבים המבטיחים. ישראל, בוגר טרי של שנקר שמעצב כרגע לגדעון אוברזון וגם קצת ללנווין נראה כמו המעצב היחיד ברמה בינלאומית עם קו יחודי שלא "נראה כמו". 
טוב, קצת נראה כמו גארת פו, ומוזיקת הרקע בתצוגה לקוחה מאחד הסרטוני התדמית שלו.


שלושה דגמים מתוך התצוגה של יונתן אוחיון
4. תלמידי שנקר: 
הייתי רוצה להעלות עוד תמונות, אבל היח"צ פרסם רק תמונות מדגמיות מהתצוגה.
הנה דגם אחד שנראה כל כך מחובר ביחד ובשפה עיצובית אחת שהיה כיף לראות:התמונות באדיבות היח"צ ושיר וורובל מהבלוג Point of Fashion!

7 תגובות:

 1. אז הוא ישראל או יונתן אוחיון? אני מבולבלת.. לגבי התצוגה המדוברת של דורית בר-אור יש לי לא מעט מה לומר. קודם כל, אני מבינה שיש לה שותפה לעיצוב (וייתכן שחלק הארי הוא בעצם שלה) שלא זוכה כמעט בכלל לקרדיט. שנית, הדגמים הם קצת כמו דורית עצמה - מפתיעים ומרהיבים בהתחלה, אבל ממצים את אותו שטאנץ ומעייפים באיזשהו שלב. אני לא נופלת מגלביות (וגם לא מהאודם העז שלה. די!)

  השבמחק
 2. ישראל, סתם בלבלתי בינו לבין בחור אחר שאני מכירה.

  לגבי דורית בר אור - מצד אחד חבל שאף אחד לא ידע על הושתפה שלה, מצד שני יש מצב שהשותפה שלה בונה גב עסקי על חשבון השם המפורסם של שותפתה כך שהן די מרוויחות אחת מהשניה.
  הכל מעייף כשרואים כל כך הרבה דגמים באותה תצוגה. ממתי יש תצוגות של 15-20 דקות? מה זה השטויות האלה? עייפו גם אותי.

  לגבי אודם אדום - בד"כ נראה לי אדיוטי, אבל ג'ינג'יות זה עם מופלא אחר שדברים כאלה מתאימים להן כל כך שאני מוותרת.

  השבמחק
 3. וואי אני לגמרי מסכימה עם הקטע של האיחורים! ומוסיפה שההשהייה של משהו כמו שעתיים בין תצוגה לתצוגה זה הזוי לחלוטיין.

  אבל היי! אולי זו באמת ההתחלה?

  השבמחק
 4. שעתיים בין לבין זה דווקא די הגיוני בהתחשב בעובדה שכל התצוגות היו באותו מקום (במדינות אחרות זה מפוזר).
  נקווה שזה כמו שאת אומרת, סוג של התחלה :)

  השבמחק
 5. אנונימי26.11.2011, 21:46

  סיקור מעניין, אבל לא הבנתי למה דוגמניות "אמורות" ללכת על עקבים. למה שהן לא תנעלנה נעליים שטוחות? או שפשוט הצגת את זה כחוק-לא-כתוב של תעשיית האופנה?

  השבמחק
 6. סוג של חוק-לא-כתוב, אבל גם אם כמה שאני חושבת שנעלי עקב זה מחריד - הפרופורציות לש נשים על עקבים מול נעליים שטוחות שונות מאוד. בגלל הזוית שהדוגמניות מצולמות בה, בנות בנעלי עקב אוטומטית נראות "חטובות" (לא במובן של רזות) ובנות בנעליים שטוחות נראות לדעתי קצת גוצות.

  השבמחק

שיהיה לך יום קסום מלא בנצנצים וחדי קרן מעופפים!